niedziela, 24 kwietnia 2016

MARK OLBRICH BLUES ETERNITY „Live At Pamela Blues" 2016 LP Vinyl (RSD2016)

MARK OLBRICH BLUES ETERNITY „Live At Pamela Blues" 2016 LP Vinyl (RSD2016)

MARK OLBRICH BLUES ETERNITY „Live At Pamela Blues" 2016 LP Vinyl
HRPP Records  (reedycja z okazji Record Store Day 2016)

artwork - petr (underground factory)
okładka/plakat + 4 stronicowa wkładka + labele

więcej na:
http://www.pubpamela.pl
https://www.facebook.com/hrp.pamela
https://www.facebook.com/undergroundfactory
http://www.sonicrecords.pl/catalogs/view/live-at-pamela-blues-rsd

info:
Ceniona płyta zespołu Mark Olbrich Blues Etenity pt. "LIVE AT PAMELA BLUES" doczekała się swojej winylowej re-edycji z okazji RECORD STORE DAY 2016. Krążek ma już na swoim koncie tytuł BLUESOWEJ PŁYTY ROKU 2014.
Z okazji Record Store Day 2016 ekskluzywne wydanie płyty Mark Olbrich Blues Eternity "Live at Pamela Blues"
Specjalna szata graficzna - rozkładana okładka w formie plakatu oraz czterostronicowa wkładka poszerzona o wiele ciekawych informacji i zdjęć. Wydanie ściśle limitowane, jedynie 200 sztuk.
 

16/04/2016 - Record Store Day czyli Dzień Sklepu Płytowego to inicjatywa, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, kiedy to kilku właścicieli niewielkich sklepów płytowych zdecydowało się zorganizować święto promujące niezależne sklepy płytowe oraz całą kulturę nabywania i słuchania muzyki z winyla. Początkowo zasięg inicjatywy był bardzo wąski, ale nie minęło kilka lat, a Record Store Day stał się świętem obchodzonym na niemal całym świecie.
Ambasadorem RSD 2016 jest Metallica. „Niezależne sklepy płytowe są częścią naszego DNA. Miały kluczowe znaczenie w ukształtowaniu nas w fanatyków muzyki, jakimi jesteśmy do dzisiaj. Jesteśmy dumni mogąc promować tę inicjatywę” – Lars Ulrich.

RSD to w głównej mierze mnóstwo premierowych i limitowanych wydawnictw płytowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wśród oficjalnych wydawnictw znajdują się m.in. albumy i single Boba Dylana, The Doors, Patti Smith, Davida Bowie, The Kinks, The Animals, The Ramones, Johna Coltrane’a, Miles Davisa, Mumford & Sons, box Creedence Clearwater Revival czy soundtrack „Nosferatu” Murnaua ...

MARK OLBRICH BLUES ETERNITY „Live at Pamela Blues" Lp Black Vinyl.
Rewelacyjny występ angielsko-amerykańskiej grupy z gościnnym wsparciem Jimmy'ego Thomasa na płycie winylowej. Nagrania zrealizowane podczas koncertu grupy w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela w czerwcu 2013 roku. Album uznany przez internautów za najlepszą płytę bluesową 2014 roku w plebiscycie portalu bluesonline.pl został wydany przez HRPP RECORDS (wytwórnie reprezentującą Hard Rock Pub Pamela). Obecna, ściśle limitowana edycja (200 egz.) z okazji Record Store Day 2016 oprócz zmienionej specjalnie na tą okazję szaty graficznej zawiera rozszerzoną wkładkę oraz plakat zespołu. 


http://recordstoreday.com/SpecialReleases
https://www.facebook.com/RecordStoreDayPL/
https://www.facebook.com/events/228494814171906/
https://www.facebook.com/hrp.pamela

Mark Olbrich dla portalu bluesonline.pl :Mój pobyt w Toruniu był także związany z promocją reedycji winylowego albumu mojego zespołu Mark Olbrich Blues Eternity - „Live at Pamela Blues.”, który wytwórnia HRPP RECORDS wydała z okazji Record Store Day 2016. Album wzbogacony został o nowe podejście graficzne, plakat, a także świetne fotografie autorstwa Weroniki Derkowskiej Jimmy’iego Thomasa i Paula Lamba, którzy nagrywali ze mną w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Jimmy kończy wkrótce 76 lat i jest jednym z niewielu pozostałych już twórców elektrycznego bluesa lat 50. Swoją karierę rozpoczął w 1958 roku z Ike Turner Review (potem Ike&Tina Turner). Jego niezwykle emocjonalne podejście do przekazywanego materiału wymaga nagrywania analogowego. Paul Lamb (przez wielu uznawany za najlepszego harmonijkarza Europy), też „korzysta” z tego medium, dodając głębie harmonijki, która nie zawsze jest słyszalna na CD.
Wydaje mi się, że dobrze to zrobiliśmy, albowiem krążek Live at Pamela Blues , dzięki głosom internautów bluesonline.pl zdobył tytuł Bluesowej Płyty Roku 2014. Dziękujemy, Toruniowi i Pameli!
  Mark "Bestia" Olbrich

źródło: http://bluesonline.pl/item/1606-hard-rock-pub-pamela-jennifer-batten-i-mark-olbrich-w-toruniu-zdjecia.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz